ОРЕНДА КВАРТИРИ В КИЄВІ: ЯК ЗМІНИВСЯ ПОПИТ ТА КРИТЕРІЇ ВИБОРУ

ОРЕНДА КВАРТИРИ В КИЄВІ: ЯК ЗМІНИВСЯ ПОПИТ ТА КРИТЕРІЇ ВИБОРУ

Однокімнатні та двокімнатні квартири майже зрівнялись по ціні оренди.

Орендатори на ринку оренди Києва «полюють» за однокімнатними квартирами. Таке житло не лише не втрачає в ціні навіть на тлі сезонного зниження попиту, а навпаки – дорожчає. Про це свідчить опитування експертів від thepage.ua.

За словами Богдана Маковецького, столичного рієлтора, у другому півріччі 2023 року аномально злетів попит на однокімнатні квартири, на які припадало майже 70% запитів на ринку. В результаті ціни на оренду однокімнатних з вересня 2023 року додатково підвищились до 30% та інколи майже досягли рівня двокімнатних. Це можна пояснити тим, що українські родини, розділені мобілізацією та міграцією за кордон, зараз не потребують просторого житла.

«Ходові однокімнатні зараз здаються в оренду за 3-5 днів, що в цілому відповідає довоєнним реаліям», — коментує Ірина Луханіна, експертка ринку нерухомості.

Крім того, Маковецький розповідає про зростання популярності оренди житла в закритих житлових комплексах зі своєю прибудинковою територією. Такі об’єкти від початку вересня також зросли в ціні.

Вікторія Берещак, оглядачка ринку нерухомості, згадує, що до великої війни потенційні орендарі намагалися встигнути до початку опалювального сезону обрати кращий варіант житла з точки зору енергоефективності будинку, витрат на опалення, мікроклімату в квартирі. Тоді як зараз для людей також стала важлива відсутність поруч об’єктів енергетичної, критичної та військової інфраструктури і поверх не вище сьомого.

Крім того, під час повномасштабної війни знижується популярність лівого берега, адже нікому не подобається зупинка руху метро під час повітряних тривог і повідомлення про аварійний стан мостів.

Критерії, за якими орендатори обрають квартири в Києві під час війни:

  1. однокімнатна;
  2. поверх не вище сьомого;
  3. закрита територія;
  4. нове будівництво з високим рівнем енергозбереження;
  5. наявність генератора, стабільність опалення і водопостачання під час відключенні світла;
  6. підземний паркінг, який можна використовувати, як бомбосховище;
  7. правий берег — Печерський, Шевченківський, Подільський р-н;
  8. поруч з метро;
  9. близькість і варіативність транспортних шляхів;
  10. відсутність поруч об’єктів енергетичної, критичної та військової інфраструктури.

Як писало ZN.UA, міцна гривня — єдине, що зараз тримає квадратні метри на плаву. Але в міру неминучої та, найшвидше, поступової девальвації національної грошової одиниці проблеми ринку нерухомості лише наростатимуть. Про це читайте в матеріалі "Нерухомість більше не «блакитна фішка», а просто знерухомлена валюта".