Чи подешевшає оренда житла у Києві до кінця 2023 року — прогнози рієлторів

Чи подешевшає оренда житла у Києві до кінця 2023 року — прогнози рієлторів

Чи подешевшає оренда житла у Києві до кінця 2023 року — прогнози рієлторів

Влітку 2023 року ринок оренди житла в Києві помітно пожвавився і орендні ставки пішли вгору. Проте потенціал подорожчання оренди в столиці не безмежний.

Ірина Луханіна, незалежна експертка ринку нерухомості, в коментарі The Page зазначила, що у травні-червні 2023 року ціни на оренду у Києві зросли на 12-15%. Вікторія Берещак, оглядачка ринку нерухомості, підтверджує, що оренда квартир у Києві від початку року подорожчала на 15-18%.

Цілковито вірогідно, що найближчим часом підвищення вартості оренди квартир у столиці триватиме. На думку Богдана Маковецького, київського рієлтора, в кінці серпня та у вересні 2023 року попит буде підвищуватись і ціни додатково зростуть на 15-20%. Відповідно, тим, хто підшукує вигідний варіант оренди, варто поквапитись. Або почекати до зимових холодів.

На думку Ірини Луханіної, з кінця жовтня 2023 року вартість оренди в Києві може знизитися на 5-7% на тлі підвищення витрат на комунальні послуги у зв'язку з початком опалювального сезону.

Богдан Маковецький погоджується, що ціни на оренду квартир у Києві почнуть знижуватись із наближенням опалювального сезону. Співрозмовник The Page пояснює це тим, що власники квартир, які не бажають самотужки оплачувати рахунки за опалення, встановлюватимуть більш привабливі ціни для орендарів. У результаті, за прогнозами Маковецького, в кінці листопада — на початку грудня вартість оренди в Києві повернеться до рівня липня 2023 року.

Прогноз динаміки середньої ціни оренди однокімнатних квартир у Києві, грн в місяць

Червень              Липень Серпень              Вересень            Жовтень             Листопад               Грудень

9500      10000    11000    12000    14400    12000    10000

Оскільки війна триває, не можна виключати посилення ракетних обстрілів після настання осінніх холодів, як це було у 2022 році. І це може негативно позначитися на ринку оренди.

«Кожна активна фаза ракетних обстрілів енергоінфраструктури буде зупиняти ринок оренди житла в Києві на 1-2 тижні, що впливатиме на ціни, — каже Богдан Маковецький. — Тобто якщо після вересня ціни підвищаться до 20%, при активних обстрілах і відсутності попиту відкат до літніх цін відбудеться вже у жовтні».

За такого сценарію оживе попит на оренду квартир в будинках, де є газ. А це переважно старий житловий фонд, який зараз у орендарів не в пріоритеті. Також Маковецький вважає, що систематичні відключення електроенергії знову активізують ринок оренди заміських будинків, як це було минулого року. Багато з них ще з зими 2022-2023 років оснащені генераторами і опалюються газовими або твердопаливними котлами.